تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

اعزام ۵ هزار و ۷۰۰ دانش آموز به مناطق هشت سال دفاع مقدس در مرحله اول

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تاکنون ۵ هزار و ۷۰۰ نفر از دانش‌آموزان به مناطق هشت سال دفاع مقدس اعزام شده‌اند و بقیه هم در مرحله دوم به این اردوها اعزام می‌شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، ناصر کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان در بازدید از چگونگی روند

برگزاری اردو در مناطق عملیاتی جنوب استان خوزستان با بیان اینکه امسال ۹ هزار و ۷۰۰ دانش آموز از استان بوشهر به مناطق عملیاتی

جنوب اعزام می‌شوند، اظهار داشت: تاکنون ۵ هزار و ۷۰۰ نفر از دانش‌آموزان به مناطق هشت سال دفاع مقدس اعزام شده‌اند و بقیه هم در مرحله دوم به این اردوها اعزام می‌شوند.

کرمی ادامه داد: کاروان راهیان نور دانش‌آموزی اثربخش‌ترین فرهنگ در حوزه تقویت بنیه فرهنگ ایثار و فداکاری است.

این مقام مسئول افزود: اردوی راهیان نور دو مورد از ساحت های شش گانه تربیتی ما در آموزش و پرورش را پوشش می دهد که ساحت دینی و اخلاقی با کسب معنویت توسط دانش آموزان و آشنایی با مسائل اخلاقی توسط مربیان آن و ساحت سیاسی و اجتماعی با کسب آگاهی لازم توسط دانش آموز رخ می دهد.

وی با اشاره به نقش مهم کاروان راهیان نور دانش‌آموزی برای آشنایی دانش‌آموزان با آرمان شهدا تاکید کرد: اردوی راهیان نور زمینه ساز آشنایی و ارتقای نگرش دانش آموزان نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های والای شهیدان و جانبازان دوران دفاع مقدس است.

کرمی تصریح کرد: شهیدان اهداف مقدسی داشتند و با حضور و مشارکت در صحنه های دفاع از ناموس و کیان میهن اسلامی ونثار جان خود، دست دشمنان را از تجاوز به خاک کشورمان کوتاه کردند و عزت و بزرگی را برای مردم به ارمغان آوردند که امروز وظیفه ما حفظ این افتخارات و انتقال به نسل جوان و تشنه حقیقت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از شهدا و جانبازان به عنوان مظهر ایثار و از خودگذشتگی نام برد و افزود: باید دانش آموزان با جلوه‌های ایثار در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس آشنا شوند.

گفتنی است در این آیین مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش استان، فرماندار گناوه و تعدادی از فرهنگیان و دانش آموزان نیز حضور داشتند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.