تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۱۹ ق.ظ
فاقددیدگاه

اعزام ۱۲۲۷۲ نفر به اردوی راهیان نور/ کار اطلاعاتی سپاه در دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر

اعزام ۱۲۲۷۲ نفر به اردوی راهیان نور/ کار اطلاعاتی سپاه در دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر

 

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: تاکنون ۸ هزار و ۸۸۶ زائر دانش آموز، ۱۳۸۶ دانشجو و ۲ هزار پیشکسوت و جانباز اعزام کرده ایم که در مجموع تعداد ۱۲ هزار و ۲۷۲ نفر اعزام شده اند؛ همچنین برنامه ریزی برای اعزام ۲۰ هزار نفر به صورت زمینی در سراسر استان نیز انجام شده است.

اعزام ۱۲۲۷۲ نفر به اردوی راهیان نور/ کار اطلاعاتی سپاه در دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر

به گزارش دوراهک نیوز سردار علی رزمجو در نشست خبری از اعزام کاروان های راهیان نور به دو صورت دریایی و زمینی خبر داد و گفت: با همکاری سپاه منطقه دوم دریایی و با برنامه ریزی های به عمل آمده آمادگی لازم برای اعزام راهیان نور وجود دارد.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر به بیان آماری از اعزام امسال کاروان راهیان نور پرداخت و اظهار داشت: تاکنون ۸ هزار و ۸۸۶ زائر دانش آموز، ۱۳۸۶ دانشجو و ۲ هزار پیشکسوت و جانباز اعزام کرده ایم که در مجموع تعداد ۱۲ هزار و ۲۷۲ نفر اعزام شده اند؛ همچنین برنامه ریزی برای اعزام ۲۰ هزار نفر به صورت زمینی در سراسر استان نیز انجام شده است.

وی، بازدید از نیروگاه اتمی، بازدید از موزه رئیسعلی دلواری، موزه دریایی و اعزام به جزیره خارگ و بازدید از نقاط تاریخی دوران دفاع مقدس را از جمله برنامه های اردوی راهیان نور عنوان کرد و گفت: در استان خوزستان منطقه مارد آماده پذیرایی از کاروان های راهیان نور هستیم که تا کنون ۱۱ استان درخواست داده اند که در حال برنامه ریزی برای اسکان آنان هستیم.

سردار رزمجو به اقدامات سپاه استان بوشهر در مناطق زلزله زده غرب کشور پرداخت و گفت: پس از ابلاغ فرمانده سپاه کشور تیم های عملیاتی راه اندازی شد و پس از اعزام بازسازی دهستان آب باریک به عهده سپاه استان بوشهر سپرده شد. این دهستان ۸ روستا با ۲۸۱ خانوار و حدود هزار نفر جمعیت داشت.

اعزام ۱۲۲۷۲ نفر به اردوی راهیان نور/ کار اطلاعاتی سپاه در دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، برنامه ریزی برای اسکان موقت زلزله زدگان را یکی دیگر از اقدامات سپاه استان عنوان کرد و گفت: تعداد ۲۵۹ کانکس که همه اینها توسط گروه های جهادی و بسیجیان عزیز در بسیج سازندگی زیرسازی شده بود و با پشتیبانی قرارگاه خاتم الانبیاء این کار صورت گرفت و بر اساس وعده ای که داده بودیم ظرف مدت ۴۵ روز این کانکس ها را تحویل دادیم.

وی افزود: در موج سوم کمک به زلزله زدگان به موضوع اسکان دائم مددجویان بهزیستی توجه خواهیم کرد و مسکن این قشر را احداث می کنیم.

سردار رزمجو به برخی پروژه های محرومیت زدایی سپاه استان اشاره کرد و گفت: احداث ۲۵۹ مسکن ویژه مددجویان کمیته امداد با اعتبار شش میلیارد و ۲۱۶ میلیون تومان و نیز احداث ۶۰ پروژه با اعتبار یک میلیارد تومان همچون آب انبار، مسجد، نمازخانه، غسال خانه، تهیه بسته های کمک حمایتی به ایتام و نیازمندان به تعداد ۶۱۰۷ عدد، اعزام گروه های جهادی دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و پزشکان به نقاط محروم استان و برپایی بیمارستان های صحرایی از جمله این اقدامات در راستای محرومیت زدایی بوده است.

اعزام ۱۲۲۷۲ نفر به اردوی راهیان نور/ کار اطلاعاتی سپاه در دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر

وی افزود: در راستای عمل به فرمایشات رهبر انقلاب و تاکید بر اقتصاد مقاومتی به مبلغ ۴۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۱۰ درصد به ۳۶۲ نفر جهت ایجاد کارگاه های اقتصاد مقاومتی و صنابع تبدیلی اعطا شده است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر به اقدامات اطلاعات و عملیاتی سپاه در استان اشاره کرد و گفت: طی چند ماه کار اطلاعاتی سپاه شهرستان عسلویه با اقدامات فنی و گشت های اطلاعاتی در دو مرحله با مشارکت دریابانی ۷۰۰ کیلو مواد مخدر تریاک و نیز در مرحله ای دیگر با مشارکت ناجا ۴۰۰ کیلو تریاک و ۲۰ کیلو هروئین کشف و ضبط شده است که در مجموع ۱۱۸۰ کیلو تریاک و هروئین می باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.