تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ آبان ۹۶.::. ساعت : ۵:۳۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

از موزه فیلم و عکس بوشهر تا شهرک سینمایی عالیشهر+تصاویر

دوراهک نیوز: وی ابراز امیدواری کرد: با همراهی استاندار جدید، در سفر آینده وزیر ارشاد اسلامی به بوشهر، زمینه کلنگ زنی شهرک سینمایی عالیشهر فراهم شود.

دوراهک نیوز: انجمن سینمای جوانان استان بوشهر  با همکاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر موزه فیلم و عکس تاسیس می کند.

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر با اشاره به امضای تفاهمنامه با میراث فرهنگی استان ادامه داد: به منظور نگهداری تجهیزات، تصاویر قدیمی و همچنین بزرگداشت مقام هنرمندان سینما و عکاسی بوشهر پیشنهاد موزه را به میراث اعلام نمودیم که خوشبختانه با موافقت روبرو شد.

عبدالرحمن برزگر افزود: سالهست که بوشهر از نظر توسعه فضای فرهنگی و مناسب سازی زیرساخت های هنری پیشرفت نداشته است، لذا راه اندازی موزه سینما در بافت تاریخی بوشهر می تواند در هم افزایی هنرمندان و شاخص های فرهنگی موثر باشد.برزگر تاکید کرد» عمارت تاریخی و زیبای رشیدی در محله کوتی که آخرین مراحل بازسازی را می گذراند، به موزه فیلم و عکس بوشهر اختصاص یافته است که براساس اعلام میراث فرهنگی استان تا بهمن ماه به سینمای جوان تحویل و امکان بهره برداری دارد.

پیشنهاد ایجاد شهرک سینمایی در عالیشهر

مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر در بخش دیگری از گفتگو با »خلیج فارس» ادامه داد: طی مکاتبه ای با شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، پیشنهاد ایجاد شهرک سینمایی در عالیشهر ارائه گردید.

برزگر در این باره توضیح داد: از آنجاییکه استان بوشهر با قدمت ۵۰۰۰ ساله از پیشتازان مبارزه با استعمار و استبداد در خطه جنوب است، و پایگاه مهم مشروطه خواهی و همچنین در دفاع مقدس نقش مهمی داشته است، ایجاد مجموعه شهرک سینمایی با تمامی امکانات برای ثبت و ضبط وقایع تاریخ مقاومت ضرورت دارد، چرا که مستند سازی و عرضه رخدادهای تاریخی از طریق تصویر بیش از پیش نیازمند همگرایی هنری است. لذا با توجه به کمبود و به عبارتی نبود چنین زیر ساخت هایی، این پیشنهاد را مقاتلی مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر ارائه کردیم که با استقبال وی روبرو شد، طوری که بی درنگ مکاتبات آغاز و طولی نکشید که با برگزاری جلسه ای با هیئت مدیره شرکت عمران عالیشهر ضرورت داشتن شهرک سینمایی تبیین گردید.

برزگر در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون بوشهر فضای فیزیکی و زیرساخت فرهنگی با این ابعاد را به چشم ندیده است، این پیشنهاد نیز به مدیر ارشاد اسلامی استان ارائه شد که با استقبال ایشان هم روبرو شد و جلسه ای مشترک با شرکت عمران عالیشهر برگزار گردید که ضمن بازدید از مجتمع فرهنگی در حال ساخت عالیشهر، از زمین مورد نظر برای ایجاد شهرک سینمایی بازدید بعمل آمد.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر تاکید کرد: برایش فرقی نمی کند که چه کسی پیشنهاد این شهرک را داده است، فقط امیدوار است که با پیگیری خانم ماحوزی و همکارنشان در وزارت خانه و همچنین همراهی استاندار جدید بوشهر، این مهم در بوشهر رقم بخورد و در سفر آینده وزیر ارشاد اسلامی به بوشهر به تصویب برسد و کلنگ “شهرک سینمایی خلیج فارس” زده شود.

مجتمع فرهنگی هنری عالیشهر مراحل پایانی ساخت را می گذراند

مدیرعامل شرکت عمران عالیشهر نیز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: مجتمع فرهنگی و سینمای عالیشهر با زیربنای ۳۰۰۰ متر مربع و داشتن سالن همایش می تواند نقش مهمی در حوزه فرهنگ و هنر در منطقه ایفا نماید. در همین راستا به پیشنهاد انجمن سینمای جوانان استان بوشهر و موافقت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر سالن همایش به سالن چند منظور سینما و تئاتر تبدیل می شود.

طرحی از مجتمع فرهنگی عالیشهر که در دست ساخت است

علی مقاتلی ادامه داد: در همین راستا جلسه ای مشترک با حضور هیئت مدیره شرکت عمران عالی شهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار و طرفین به ارائه دیدگاه های خود پرداخته و بر ضرورت تکمیل این پروژه تاکید شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.