تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۱ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

از فعالیت زن تروریست بوشهری تا حمله داعش به چوپان دشتستانی!

دوراهک نیوز: پس از عملیات تروریستی 17 خرداد در تهران و اتفاقاتی که پس از آن درباره دستگیری گروههای مرتبط در کشور رخ داد، شایعاتی در گروههای فعال در فضای مجازی استان دست به دست شد.

دوراهک نیوز: پس از عملیات تروریستی 17 خرداد در تهران و اتفاقاتی که پس از آن درباره دستگیری و حمله به گروههای مرتبط در نقاط مرزی و حتی استان های مرکزی رخ داد، شایعاتی در گروههای فعال در فضای مجازی استان بوشهر نیز دست به دست شد.

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ اولین تکذیبیه از سوی فرماندار عسلویه متنعکس شد که گفت شایعات درباره اینکه زن دستگیر شده در اقدام تروریستی حرم امام خمینی (ره) اهل شهر نخل تفی است صحت ندارد و تصویر منتشر شده نیز مربوط به زنی اهل کشور عراق می باشد.

شایعه دوم هم توسط معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان به فاصله چند روز بعد درباره حمله گروهک تروریستی به مزارع بخش شبانکاره دشتستان تکذیب و اعلام شد: طی چند مدت اخیر حادثه خشن در این منطقه گزارش نشده و شایعات درباره فعالیت گروه تروریستی کذب است.

شایعه سوم هم که امروز از سوی پلیس امنیت عمومی استان بوشهر تکذیب شد، در واکنش به انتشار عکس خانمی جوان در فضای مجازی بود و طرح این ادعا که او یک تروریست و اهل بوشهر است.

در اطلاعیه پلیس امنیت فرماندهی انتظامی استان با اشاره به انتشار این مطلب در فضای مجازی گفته شده: چنین موضوعی صحت ندارد و بدیهی است عاملان انتشار چنین شایعاتی شناسایی می‌شوند و برابر قانون با آنان برخورد خواهد شد.

وی از شهروندان خواست از انتشار مطالب غیرمستند و غیر واقعی به ویژه در حوزه امنیت اجتماعی و روانی جامعه خودداری کنند.

شایعه چهارم هم سه شنبه شب از سوی پلیس دشتستان تکذیب شد و مربوط به خبری مبنی بر حمله داعش به پیرمرد چوپان در دشتستان بود.

در این اطلاعیه آمده: در پی انتشار خبری با عنوان “کشته شدن پیرمرد چوپان توسط گروه داعش در کوه های اطراف شبانکاره و غارت کردن گوسفندان مالباخته” بدینوسیله این فرماندهی ضمن تکذیب این خبر، از همشهریان محترم تقاضا دارد که از انتشار این خبر و اخبار مشابه جدا خودداری کنند.
عاملان انتشار این خبر شناسایی شده اند که پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع  قضایی قرار می گیرند.

/خلیج فارس

دیدگاه خود را به ما بگویید.