تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱ تیر ۹۶.::. ساعت : ۲:۵۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

از توصیه جدی پلیس آگهی به تاکسی تلفنی‌ها تا دستگیری سارق حرفه ای طلاجات گناوه‌ای ها و قاچاق میلیاردی در تنگستان

توصیه جدی پلیس آگهی به تاکسی تلفنی‌ها، دستگیری سارق حرفه ای طلاجات گناوه‌ای ها و قاچاق میلیاردی در تنگستان از جمله مهمترین خبرهای پلیسی امروز استان بوشهر بوده است.
به گزارش دوراهک نیوز، داریوش مردانی اظهار داشت: با توجه به افزایش وقوع سرقت طلاجات از منازل در سطح شهرستان گناوه به صورت گسترده و ایجاد جو نارضایتی در بین شهروندان، با تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت، تیم ویژه ای از کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی شهرستان گناوه مأموریت خود را آغاز در این خصوص آغاز کردند.
وی افزود: در بازبینی دوربین های مداربسته و اظهارات یکی از اهالی محل، مشخص شد سرقت ها توسط سارقان غیر بومی و در حال حرکت صورت می گیرد، لذا رسیدگی به پرونده های سرقت به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و بابررسی های به عمل آمده از تمامی سرقت های منزل مشخص شد، سرقت ها بین 8 تا 11 شب بوده است.
فرمانده انتظامی شهرستان گناوه تصریح کرد: به همین منظور اکیپ گشت پلس آگاهی به صورت نامحسوس فعال و به طور مستمر در محله هایی که سرقت منزل بیشتر صورت پذیرفته اقدام به گشت زنی کردند، تا اینکه واحد نامحسوس پلیس آگاهی حین گشت زنی در محله بسیجیان به یک نفر که در حال پرسه زدن بود و منازل را زیر نظر داشت مشکوک و سریعا وی را دستگیر کردند.
وی ادامه داد: فرد مظنون برای بررسی بیشتر به پلیس آگاهی منتقل و در بازجویی خود را “محمدحسین ش” ساکن یکی از استان های همجوار معرفی کرد، مأموران با ارائه نتیجه بررسی میدانی و کشف طلاجات که به طرز ماهرانه ای در هواکش کولر خودرو و ابزار سرقت، به احتمال زیاد سرقت ها را یه متهم ارتباط دادند.
مردانی یادآور شد: در نهایت با وجود دلایل و مدارک کافی متهم چاره ای جز بیان حقایق نداشت و در بازجویی های فنی به تعداد 17فقره سرقت طلاجات از منازل اقرار کرد که پس از انجام تحقیقات تکمیلی و بازسازی از تمامی صحنه های سرقت متهم به همراه شاکیان به دادسرا اعزام و با قرار مناسب روانه زندان شد.
آژانس‌ها و باربری‌ها فریب کلاهبرداران تلفنی نخورند
فرج شجاعی اظهار داشت: اخیرا افرادی با تماس تلفنی تحت عناوین مختلف از جمله حمل کالا، وسایل،دریافت بار از باربری‌ها و تاکسی‌تلفنی‌ها در خواست سرویس کرده و از همان ابتدا شماره تلفن و مشخصات راننده را از مدیر و متصدیان آژانس دریافت می‌کنند.
وی افزود: این افراد در بین راه با راننده تماس حاصل و شماره کارتی را به راننده اعلام و به بهانه این که نیاز فوری به انتقال مبلغی به حساب مذکور دارد و در مقصد به همراه کرایه مبلغ را پرداخت خواهد نمود اعتماد راننده را جلب می‌کنند.
رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر تصریح کرد: با این شیوه راننده را وادار به واریز کردن وجه به شماره حساب اعلامی می‌کنند و پس از آن تماس خود را قطع و دیگر پاسخ‌گو نیستند.
وی خطاب به مدیران و راننده‌های آژانس‌های مسافربری و باربری گفت: در هیج شرایطی به چنین افرادی اعتماد نکنند و در صورتی که با چنین مواردی مواجه شدند، فورا به مرکز فوریت های پلیسی 110 یا پلیس فتا تماس بگیرند.
کشف محموله لوازم آرایشی میلیاردی در خودروی زانتیا
جوشن سهرابی اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان تنگستان یک دستگاه خودروی سواری زانتیا حامل لوازم آرایشی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون ریال را توقیف کردند.
وی افزود: در راستای اجرای مصوبه قرارگاه مبارزه با قاچاق استان بوشهر در خصوص برخورد با قاچاقچیان عمده و شاخص کالا، ماموران مستقر در ایستگاه بازرسی محور تنگستان به  شهر کلمه دشتستان حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری زانتیا مشکوک و آن را متوقف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان تصریح کرد: در بررسی و بازرسی از این خودرو، انواع لوازم آرایشی قاچاق کشف شد که در این راستا یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده جهت ادامه سیر قانونی تحویل مقامات قضایی شهرستان تنگستان داده شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.