تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ دی ۹۵.::. ساعت : ۳:۳۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

از تجمع هواداران ایرانجوان بوشهر تا مشکلات شهرک نیایش

در شورای شهر چه می‌گذرد؛

دوراهک نیوز: نشست شورای شهر بوشهر در شرایطی برگزار شد که تجمع شماری از هواداران باشگاه ایرانجوان و شعار آنها با صدای بلند برای رسیدگی به مشکلات تیم شان از حاشیه های این نشست بود.

دوراهک نیوز: نشست عصر یکشنبه شورای شهر بوشهر در شرایطی به صورت علنی و با حضور شهروندان برگزار شد که تجمع شماری از هواداران باشگاه ایرانجوان و شعار آنها با صدای بلند برای رسیدگی به مشکلات تیم شان از حاشیه های این جلسه بود.

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ هواداران این تیم که با فراخوان شبکه های اجتماعی مقابل عمارت امیریه تجمع کرده بودند، همزمان با ورود هریک از اعضا به ساختمان شورا خواستار آن بودند که با توجه به شرایط نیم فصل و نیاز بازیکنان به پرداخت بخشی از قراردادهایشان، کمک 200 میلیون تومانی شورای شهر به صورت کامل پرداخت شود، در حالی که شهرداری در نظر دارد در قالب اقساط 50 میلیون تومانی پرداخت نماید.

همچنین با شروع جلسه، چاهکوتاهی از هواداران این باشگاه نیز در صحن علنی شورا گفت: در شرایطی که ایرانجوان 3 پیروزی پیاپی در لیگ آزادگان کسب کرده، چیزی به بازیکنان پرداخت نشده و براساس مصوبه شورای شهر، انتظار می رفت قبل از شروع نیم فصل دوم، 200 میلیون تومان به باشگاه تزریق و امکان پرداخت 10 درصد قرارداد بازیکنان فراهم شود تا با انگیزه بیشتری وارد رقابت ها شوند.

وی افزود: پرداخت قسطی این کمک دردی از باشگاه دوا نمی کند و عملا تیم از هم می پاشد، چون بازیکنان تصور دیگری داشته اند. اگر این اتفاق تلخ افتاد عواقبش با شوراست که چنین قولی به باشگاه داد، وگرنه شورا قول نمی داد تا مسئولان باشگاه تکلیف خود را بدانند و به بازیکنان وعده ای ندهند.

پس از آن، برزگرزاده رییس شورای شهر با بیان اینکه پس از اطلاع از تصمیم شهرداری، امروز در حاشیه جلسه ای با میگلی نژاد صحبت کرده و وی قول داده در صورت اینکه منبع درآمدی دیگری به شهرداری تزریق شود، مابقی کمک به ایرانجوان هم پرداخت شود، گفت: دخل و خرج شهرداری دست شورا نیست که بتوان میگلی نژاد را موظف کرد با فوریت 200 میلیون تومان را تامین کند، ولی او پس از صحبت بنده، طی مذاکره ای با قاسمی معاون مالی شهرداری قول داده تا صبح دوشنبه زمینه پرداخت 100 میلیون تومان به این باشگاه را فراهم کند.

با این حال چاهکوتاهی تاکید داشت که 10 درصد قرارداد بازیکنان تیم ایرانجوان معادل 150 میلیون تومان می شود و باید پیگیری و رایزنی بیشتری از سوی اعضا برای پرداخت بخش بیشتری از کمک 200 میلیونی طی روزهای آینده صورت بگیرد.

در شرایطی که حاجی زاده یکی از مسئولان تیم ایرانجوان نیز با صدای بلند قسطی شدن کمک 200 میلیونی شورا و شهرداری را خلاف قول اعضا می دانست و از طرفی رییس شورا از کمبود نقدینگی شهرداری سخن می گفت، در بیرون شورا نیز شعارهای هواداران ایرانجوان با صدای بلند ادامه داشت.

نهایتا پس از دقایقی، عبدالرسول رمضانی معاون اجرایی شهرداری که در جلسه حضور داشت، گفت: طی تماسی با شهردار، مشکل را به وی انتقال داده و میگلی نژاد گفته تمام تلاش خود را به کار می گیریم که روز دوشنبه 150 میلیون تومان از مصوبه شورا به ایرانجوان پرداخت شود.

در شرایطی که به نظر می رسد ایرانجوانی ها رضایت نسبی از این تصمیم دارند، اختلافات برخی اعضای شورای شهر با همدیگر سر باز کرد.

ابتدا الهام بارگاهی عضو شورا تاکید کرد که شهردار باید در این جلسات حضور یابد تا پاسخگوی عدم اجرای دقیق مصوبه شورا برای کمک به ایرانجوان باشد، ضمن اینکه شورا تصمیم اشتباهی در خصوص تیمداری شاهین گرفت و اکنون هزینه های سنگین این تصمیم را می پردازد، چون در ایرانجوانی ها به عنوان یک تیم قدیمی شهر، توقع کمک مالی ایجاد شده است.

در مقابل ندا عبدالله زاده از همکارش خواست تا در مسائلی که تخصص ندارد، صحبت نکند. منتخب اول شورای چهارم بوشهر گفت: نشاط و دوری از آسیب های اجتماعی در همان یکی، دو ساعتی که تیم شاهین بازی دارد بخشی از وظایف مدیریت شهری است که توسط این تیم محقق می شود و یکی از نکات روشن این شوراست.

برزگرزاده رییس شورای شهر نیز بارگاهی را دارای نظرات متناقض در خصوص حمایت از ورزش دانست و گفت: چرا تصمیم شورا برای هزینه در تیم شاهین اشتباه است ولی مصوبه کمک به ایرانجوان را لازم الاجرا می دانید و با مصوبات شورا رفتار دوگانه دارید؟

زهرا رضایی دیگر عضو شورا نیز نسبت به اینکه پس از فشارهای وارده از سوی ایرانجوانی ها، شهردار مبلغ پرداختی را به 150 میلیون تومان افزایش داد، گفت: نمی دانیم از ساعت 2 بعدازظهر که قول تامین 100 میلیون تومان به رییس شورا داده شد تا عصر، چه درآمد جدیدی وارد شهرداری شده که الان 50 میلیون تومان دیگر به آن اضافه شد؟ اگر ساعت 10 صبح دوشنبه شاهد افزایش مبلغ واریزی بودیم، می توان گفت که صبح درآمد جدیدی وارد شهرداری شده است. به هر حال این شیوه درست نیست و ما نگرانیم بدعتی برای تصمیم گیری های شورا شود.

رمضانی معاون شهردار بوشهر نیز ابراز عقیده کرد: تصور بنده این است که درآمد جدیدی وارد شهرداری نشده، بلکه میگلی نژاد در پی درخواست اعضای شورا، با جابجایی ردیف های اعتباری، زمینه تامین 150 میلیون تومان را فراهم نموده است.

این بحث در شرایطی به پایان رسید که رییس شورا از چاهکوتاهی و برخی هواداران ایرانجوان که در صحن حضور داشتند، خواست تا فکری هم به حال سهامداران ایرانجوان کنند که حاضر به هزینه کردن در این تیم نیستند.

از مشکلات شهرک نیایش تا صنایع مزاحم شهری

در این جلسه که علی اکبر شمسا غایب بود و مصوبه ای نداشت، برخی اعضا در نطق هایی برخی مشکلات را بازگو کردند.

غلامرضا قادریان خواستار برنامه ریزی بهتر شهرداری جهت خدمات دهی به محله نیاش خصوصا جمع آوری زباله های آن، ایستگاه آتش نشانی و … شد.

زهرا رضایی هم با اشاره به اجرایی نشدن طرح انتقال صنایع مزاحم شهری از بوشهر، پیگیری این موضوع از طریق راه و شهرسازی و شهرداری را خواستار شد.

/خلیج فارس

دیدگاه خود را به ما بگویید.