تاریخ انتشار :شنبه ۳ تیر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۳۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

اختلاف بر سر خرید امتیاز لیگ یکی برای شاهین بوشهر

دوراهک نیوز: ٨ سال پيش در همین روزها شاهین بوشهر لیگ برتری شد؛ اما خيلي زود شادی فوتبالدوستان جاي خود را به خاطره ها داد و شاهین به مرز انحلال رسید.

دوراهک نیوز: ٨ سال پيش در همین روزها شاهین بوشهر لیگ برتری شد؛ دقیقا يكم تيرماه 1388 که استان بوشهر پس از مدتها به سطح اول فوتبال ایران برگشت.

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ روزهاي شادي كه با اشتباهات مدیریتی، خيلي زود جاي خود را به خاطره ها داد و به سرعت شاهین به مرز انحلال رسید.

اما از دو سال پیش شهرداری بوشهر با خرید امتیاز لیگ دو کشور و نامگذاری آن با عنوان «شاهین شهرداری بوشهر»، گامی در مسیر احیای این باشگاه قدیمی برداشت، هرچند این تیم هر دو سال پشت دروازه لیگ آزادگان مانده است.

حالا به تازگی مصوبه شورای شهر بوشهر برای خرید امتیاز لیگ یکی جهت تیم شاهین شهرداری به دلیل اعتراضات برخی اعضا خبرساز شد.

این تصمیم از مدتها پیش مطرح بوده، اما پس از اینکه تیم شاهین شهرداری در دومین تجربه حضور در لیگ دو کشور نتوانست به لیگ آزادگان صعود کند، جدی تر دنبال شد.

هفته پیش لایحه پیشنهادی شهرداری به شورا ارسال شد، ولی در پی تصویب آن در حضور 8 عضو (شمسا، اسدی و گرشاسبی غیبت داشتند)، سه عضو دیگر طی نامه ای اعلام کردند: مصوبه مذکور قانونی نیست، چون ما نیز جلسه را ترک کرده و شورا حدنصاب نداشته است.

غلامرضا قادریان، زهرا رضایی و الهام بارگاهی در نامه شان خطاب به فرماندار بوشهر با بیان اینکه شهرداری بدهی زیادی دارد و اولویت آن مسائل شهری است نه تیمداری، خواستار رد شدن این مصوبه شده اند.

اتفاقی که نارضایتی شدید شاهینی ها را در پی داشته که امیدوارند حضور در لیگ آزادگان، گامی در مسیر احیای این تیم باشد.

مصوبه قانونی است

یک عضو شورای شهر بوشهر درباره جزییات این مصوبه می گوید: ما به شهرداری اختیار دادیم که در فرصت باقی مانده تا شروع لیگ آزادگان، پیگیر خرید امتیاز لیگ یکی شود.

وی که خواست نامش در این خبر ذکر نشود، افزود: پیش بینی می شود امتیاز لیگ یکی بین 850 میلیون تا یک میلیاردتومان هزینه داشته باشد که معادل هزینه یکسال تیم در لیگ دو  است و توجیه کافی دارد، خصوصا اینکه طی دو سال گذشته که تیم در لیگ دسته دو کشور حضور داشته، شاهد شور در میان شمار زیادی از هواداران این تیم قدیمی و آشتی آنها با ورزشگاه شهید بهشتی هستیم که گامی در راستای شادابی شهروندان می باشد.

وی درباره اعتراض سه عضو شورا گفت: این سه همکار ما مخالف مطرح شدن این نامه بودند و بعد از رای گیری درباره چند لایحه، وقتی پیشنهاد مذکور از سوی شهرداری در دستور کار قرار گرفت، چون متوجه شدند نظرشان تامین نمی شود، در پی رای موافق به لایحه، جلسه را ترک کردند.

از طرفی سه عضو معترض به این مصوبه، طی نامه ای که در فضای مجازی منتشر شد، مهترین دلایل انتقادات شان را اینگونه برشمرده اند: بدهی کلان شهرداری و ضرورت توجه به وظایف ذاتی، عدم بررسی لایحه در کمیسیون های تخصصی شورا و حضور نداشتن سه عضو شورا در جلسه که در موارد قبلی مخالف چنین پیشنهاداتی از سوی شهرداری بوده اند.

این در شرایطی می باشد که یکی از اعضای هیات رییسه شورای شهر می گوید: به دلیل اینکه کمیسیون بودجه شورا که مسئولیت بررسی این لایحه داشته، بعد از تعطیلات عید فطر جلسه داشت، برای تسریع در پیگیری شهرداری که فرصت کمی تا شروع لیگ آزادگان وجود دارد، موافقت شفاهی اکثریت اعضا جهت مطرح شدن لایحه بصورت مستیم در صحن علنی گرفته شد و چنین تصمیماتی در مواردی که فوریت دارد، بی سابقه یا تازه نیست.

به گفته وی، طی تماسی که با فرماندار داشته ایم، جزییات این اتفاق با وی در میان گذاشته شده و توضیحات لازم درباره قانونی بودن مصوبه ارائه گردیده است.

از طرفی شماری از هواداران شاهین بوشهر در اعتراض به مخالفت برخی اعضای شورا جهت خرید امتیاز لیگ یکی توسط شهرداری، اقدام به اطلاع رسانی و تشکیل گروههایی در فضای مجازی کرده اند، حتی خبر می رسد عصر یکشنبه قرار است مقابل شورای شهر تجمع اعتراضی درباره حواشی اخیر برگزار کنند.

باید منتظر ماند و دید در مهلت 15 روزه از مصوبه شورا، با توجه به حواشی به وجود آمده واکنش فرمانداری به این حواشی چیست؛ چرا که در صورت وارد دانستن ایراد یا رد مصوبه مذکور، اگر شورا بر آن اصرار کند، موضوع به هیات حل اختلاف استان (با حضور دو نماینده مجلس، نماینده دادگستری، استانداری و شوراها) ارجاع می شود که روند زمان بری دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.