تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۵۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

آوارگی بیماران دیالیزی دیر به دلیل نبود دستگاه دیالیز

آوارگی بیماران دیالیزی دیر به دلیل نبود دستگاه دیالیز

نبود دستگاه دیالیز در شهرستان دیر موجب شده تا بیماران کلیوی این شهرستان، برای رفت و آمد به شهرستان‌های همجوار علاوه بر خطر سفر بین شهری، با مشکلات زیادی رو به رو شوند.

به گزارش دوراهک نیوز، بیماری کلیوی یکی از بیماری های است که گاها نیاز به تصفیه خون بیماران را با دستگاه دیالیز دارد.

با دستگاه دیالیز خون بیمار وارد دستگاه می شود و سموم و آب اضافی موجود در بدن بیمار که دفع نمی شود، با این دستگاه تصفیه می شود و دوباره وارد بدن بیمار می شود.

بیماران دیالیزی در هفته ۱ الی ۳ بار نیاز به انجام این کار را دارند و هر بار بیمار سه الی ۴ ساعت باید زیر دستگاه بخوابد، تا خون فرد بیمار تصویه شود.

جاتوت یکی از بیماران دیالیزی شهرستان دیر در گفتگو با خبرنگار مطاف۲۴، اظهار داشت: مشکل اصلی ما بیماران، نبود دستگاه دیالیز در سطح شهرستان دیر است و  باید به شهرستان همجوار برویم که گاهی هم به دلیل نبود تخت با مشکلات بسیاری رو به رو می شویم.

وی گفت: چرا مسئولین شهرستان دیر به فکر بیماران دیالیزی این شهرستان نیستند و یکی از این دستگاه ها را در شهرستان دیر مستقر نمی کنند تا افراد مبتلا به این بیماری مجبور به طی  مسافت طولانی نباشند؟

جاتوت افزود: نبود دستگاه دیالیز در شهرستان برای این گونه افراد بیمار مهمترین دغدغه است و مسئولان شهرستانی و استانی نسبت به تجهیز شهرستان به این دستگاه و کمک به افراد بیمار اقدام کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هزینه درمان و دارو نیز یکی دیگر از مشکلات این افراد است که توان پرداخت هزینه ایاب و ذهاب و خرید دارو را ندارند و به مشکلات زیادی برمی‌خورند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.