تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۰ مهر ۹۶.::. ساعت : ۷:۵۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

آقای گراوند؛ ائتلاف اصلاح طلبان از این کلاه نمد می خواهند

سوکدوراهک نیوزباشید که آنها مشاوران خوبی نیستند زیرا دوستان زیادی از همفکران شما را با مشاوره های غلط کله پا کرده اند.

به گزارش دوراهک نیوز در قصه بعضی از سیاست بازان تلخ است آخر مجبورند برای کرسی ریاست هر روز سنگ صاحبان قدرت را به سینه بزنند و پرچم به هر سمتی که چرخید با آن گردش کنند تا کرسی خود را حفظ یا صاحب کرسی جدیدی شوند.

اوضاع و احوال سیاست بازان ائتلاف اصلاح طلبان استان بوشهر اینگونه است. آنها که تا دیروز دنبال گزینه های دیگر برای کرسی ریاست ساختمان سرخ استانداری بوشهر بودند و به هر دری می زدند تا گراوند استاندار بوشهر نشود و او را گزینه سالاری معرفی می کردند تا بتوانند با این حرکت ها گزینه ای به مراتب سیاست باز را برای استانداری بوشهر منصوب کنند، اما موفق نشدند و گراوند معاون سیاسی سالاری استاندار بوشهر شد.

سیاست بازان ائتلاف اصلاح طلبان به شدت از سالاری ناراحت هستند؛ نه برای اینکه رخداد مهم عمرانی در دوره او رخ نداد و یا نه برای اینکه بوشهر در دوران او حرکت جهادی نداشت یا نه برای اینکه سالاری نتوانست خواسته های عموم مردم را از یک استاندار بومی برآورده کند، نه؛ تنها و تنها به یک دلیل با او دشمن بودند زیرا سالاری کرسی های ریاست را به گزینه های تندرو و آشوب طلب آنها نداد و نگذاشت فضای استان آنطور که ایده آل آنها بود درگیر سیاست زدگی شود.

شاید مهمترین نقطه مثبت سالاری که حفظ آرامش استان و دوری از گزینه های بیش از اندازه تندرو در راس مدیریت استانداری بود، نقطه اختلاف ائتلاف اصلاح طلبان استان با سالاری بوده است و حالا نیز هرکسی را که می خواهند در جریان سیاسی دوم خرداد  استان بکوبند، او را به مصطفی خان سالاری پیوند می دهند تا به خیال خود از پست گرفتن او جلوگیری کنند. اما انگار ملتفط نیستند مصطفی سالاری در دوران روحانی متشکریم، بر اسب مراد سوار است و هر آن کس که در دولت به وی متصل باشد همچون پله برقی به سرعت بالا می رود… بگذریم.

در این چند خط روی سخن با استاندار جدید آقای گراوند داریم و می خواهیم، صریح و لری با او صحبت کنیم.

جناب گراوند! دوستان ائتلاف اصلاح طلبان استان اگر حمایتشان گره از کار کسی باز می کرد باید تا به حال از آتش آنها برای دوستانشان در استان آبی گرم می شد. بخش پررنگی از این بدنه، ورشکستگان عرصه سیاست حتی در میان دوستان هم فکر خود هستند و در کمتر بازی دولت آنها مورد توجه قرار می گیرند.

و از دیگر سو تا دیروز پشت کسان دیگری برای استانداری بوشهر سینه می زدند (نه از سر خیرخواهی) و حال که گراوند را استاندار بوشهر مشاهده کرده اند روغن حمایت خود را ریخته یافتند و از همین رو حمایت خود را نذر امامزاده شما کرده اند تا شاید از نمد استانداری شما برای آنها کلاهی دوخته شود و سرشان بی کلاه نماند.

اما در این نوشتار نه از سر سهم خواهی که برای ما روشن است که جریان دولت در فضای دیگری سیر میکند بلکه از سر خیرخواهی  برای جناب شما و منافع مردم، که این مردم بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی هستند و هر حزب و جناحی که راس کار می آید باید حواسش به آنها باشد هر چند که در بسیاری از موارد حواس مسئولان به همه جا هست مگر مردم شریف.

جناب گراوند! چند توصیه دوستانه به شما داریم که در ادامه می آید ،حال شما می خواهید پند بگیرید خواه ملال.

۱- رشد سیاسی و مدیریتی دولت های مختلف در فضای کار و تلاش و آرامش سیاسی بیشتر حاصل می شود. لذا کار و تلاش و آرامش سیاسی را سرلوحه کارتان قرار دهید.

۲- جریانی که امروز مدعی شده سنگ شما را به سینه می زند، ماهیگیران آب گل آلود هستند و تمام تلاش آنها بهم زدن فضای آرام استان است.بسیار مواظب باشید که آنها مشاوران خوبی نیستند زیرا دوستان زیادی از همفکران شما را با مشاوره های غلط کله پا کرده اند.

۳- تحت تاثیر فضاسازی معدود رسانه های آنها نباشید که آنها به دنبال منافع مادی و سیاسی خود هستند اگر آنها را راضی کردید بهترین هستید و اگر نه بدترین استاندار تاریخ بوشهر نامیده خواهید شد.

۴- بوشهر مرکز ظرفیت های بزرگ است از آنها غافل نشوید و فرصت بدست آمده را صرف فعالسازی این ظرفیت ها کنید. از ظرفیت جوانان متخصص و توانمند و غالباَ غیر سیاسی استان غافل نشوید که آنها نه چپ هستند و نه راست و همه بدبختی های ما را این جناح بازی ها بوجود آورده اند.

۵-به پروژه های ناتمام توجه کنید.منطقه آزاد را در مسیر صحیح پیگیری کنید، راه آهن بوشهر که آرزوی دیرینه مردم استان و باعث شکوفایی اقتصادی استان می شود را فراموش نکنید.
۶-یکی از ظرفیت های مغفول مانده این استان که بارها مورد تاکید نماینده ولی فقیه قرار گرفته اقتصاد کرانه ای است که در این باب دستور پژوهش بیشتر صادر کنید و این ظرفیت را فعالانه پیگیری نمایید.

۷- مشکل کم آبی در استان بیداد می کند و مردم که ولی نعمتان مسئولان هستند در سختی بسر می برند برای حل این موضوع دنبال راه چاره باشید.

۸- مناطق محروم و پا برهنه گان و مستضعفان که حامیان اصلی اسلام، انقلاب و ایران هستند را فراموش نکنید و همنشینی و سرکشی و پیگیری مشکلات آنها را اولویت امور خود قرار دهید.
۹- توجه به ظرفیت نفت و گاز برای تامبن منافع استان با استفاده از توان رایزنی با بالا دستی ها را به عنوان برنامه ای مهم مورد پیگیری قرار دهید.

۱۰- به توصیه های علمای بزرگ استان مثل آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و آیت الله حسینی بوشهری نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و دیگر بزرگواران که خیرخواهان واقعی مردم هستند را مورد توجه ویژه قرار داده و از مشورت با آنها غافل نشوید.

۱۱- با رسانه ها تعامل مناسبی داشته باشید که رسانه ها دیدبان جامعه هستند و نقدهای آنها را حتی در مورادی که با زبان تیز گزنده بیان میشود مورد بررسی قرار دهید و بگذارید رسانه ها از هر جناحی آزادانه نظرات خود را بیان کنند که بسیاری از مشکلات زیر دستان شما و اشتباهاتی که ناخواسته مرتکب شده اید با بیان رسانه ها به شما گوشزد شده و شما می توانید مشکلات را حل کنید.

و در آخر باید تاکید کرد که حلقه گم شده ی بسیاری از مدیران  استان کار جهادی و شبانه روزی است.که این کار جهادی است که اقتصاد مقاومتی را تحقق می دهد و می تواند با هزینه کم منافع بزرگی را رقم بزند و از همه مهمتر کار جهادی مدیران رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت زیرا مردم مسئولان را در میان خود می بینند و آنها را پیگیر امور خود مشاهده می کنند و از همین رو کمک بیشتری به مسئولان برای حل مشکلات خواهند کرد.

اگر کمک مردم نباشد خیلی از مسائل استان با توان دولت و اعتبارات محدود آن قابل حل نیست با مردم اگر صادقانه برخورد کنید آنها نیز با صداقت محدودیت های شما را خواهند پذیرفت و شما را در رفع مشکلات استان و انجام وظایف خود یاری خواهند نمود.

گام نیور/جلال الدین بیگی

دیدگاه خود را به ما بگویید.